Вебінар «Фіксація доказів у кримінальних провадженнях пов'язаних з банківською сферою» за участю професора кафедри безпеки, правоохоронної діяльності та фінансових розслідувань Олександри ВАСИЛЬЧИШИН

Враховуючи стрімкий розвиток онлайн обслуговування банківськими установами як посередниками грошових розрахунків, наслідки скорочення кількості банківських інститутів та порушень їх процедури банкрутства, в Україні збільшилася кількість й різновиди злочинів, від яких потерпають як самі банки, так і їх клієнти.  Враховуючи, що доказова база є важливою складовою будь-якого судового розгляду та й, перш за все, розслідування, а тим паче фінансового, особливої уваги заслуговують уточнення допустимості, достовірності та належності доказів транзакцій тощо.

Отож, 19 червня  2020 р. відбувся науково-практичний захід на актуальну тему  «Фіксація доказів у кримінальних провадженнях пов’язаних з банківською сферою» організованою Платформою юридичної освіти у якому взяла участь д.е.н., професор кафедри безпеки, правоохоронної діяльності та фінансових розслідувань ТНЕУ Олександра ВАСИЛЬЧИШИН. Головним спікером виступав адвокат Олександр ЧЕРНИХ.

Під час вебінару розглянуто такі питання: основні типи злочинів у банківській сфері; права адвоката згідно Ст. 93 КПК та їх співвідношення з банківською таємницею; порядок розкриття банківської таємниці Ст. 62 Закону України “Про банки та банківську діяльність”; вимоги правоохоронних органів та методи збору доказів, що має бути зафіксовано; предмет доказування та права адвоката при зборі доказів; фіксація за різними способами вчинення злочинів та інші питання.

На завершення доповідач відповів на запитання, які надійшли від учасників вебінару. Також, Олександра Васильчишин наголосила на проблемі моральності юриста (адвоката) й цитуючи відомого адвоката Ярослава Зейкана «..жадоба грошей не може стояти попереду честі та гідності юриста» відмітила, що будь-які неправомірні дії адвоката можна подати скаргу на розгляд Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури за місцем видачі свідоцтва адвоката-порушника. Як наслідок, до такого адвоката застосують один з трьох видів дисциплінарного стягнення, наприклад зупинення права займатися адвокатською діяльністю.