Новини


Зустріч з відомим громадським та політичним діячем В.О. Наливайченко!

19 квітня на  юридичний факультет ТНЕУ завітав високоповажний гість. Під час зустрічі із студентами та професорсько-викладацьким колективом було висвітлено багато цікавих тем, зокрема Валентин Олександрович поділився власним досвідом перебування у багатьох країнах світу та спілкування з іноземними високопосадовцями та політиками.

Цікава розповідь викликала бурхливу дискусію серед студентів, які ставили запитання про найбільш актуальні питання, які їх зараз хвилюють. Багато розмовляли про сучасне соціально-економічне становище України, вирішення нагальних проблем та майбутні перспективи для молоді.

Щиро дякуємо Валентину Олександровичу за цікаву та змістовну зустріч, яка сприяла всебічному розвитку  студентів-юристів та дала можливість краще дізнатися про соціальне та політичне становище нашої держави.


Участь у V Міжнародній конференції «Медіація – метод чи професія», що відбулась у м. Модра (Словаччина)

13-14 квітня 2018 року викладачі кафедри теорії та історії держави i права юридичного факультету ТНЕУ Баран Анжеліка Володимирівна та Подковенко Тетяна Олесандрівна взяли участь у V Міжнародній конференції «Медіація – метод чи професія», що відбулась у м. Модра (Словаччина). Організатором даного заходу була Асоціація медіаторів Словаччини, за сприяння Міністерства праці, соціальної політики та сім’ї Словаччини. З привітальним словом для учасників конференції виступив ректор Університету ім. Я.А. Коменського (м.Братіслава) проф. Карол Мачета. Під час доповідей учасники наголошували на важливій ролі надання медіаторам офіційного статусу професії, про переваги медіації над судовим процесом а саме про те, що впровадження медіації у практику може скоротити витрати бізнесу на судовий розгляд спорів. Також учасники конференції взяли участь у воркшопах «Медіація у підприємництві», «Медіація при вирішенні сімейних спорів», «Медіація в кримінальному праві», «Медіація як метод соціальної роботи». Кафедра теорії та історії держави i права й надалі має намір активно брати участь в наукових заходах, присвячених медіації як одному із альтернативних способів вирішення спорів.


20-21 квітня 2018 відбудеться ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід»

20-21 квітня 2018 року в актовій залі юридичного факультету ТНЕУ відбудеться ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід». Захід проводитиметься під егідою Міністерства юстиції України, Асоціації українських правників, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Люблінського католицького університету Іоанна Павла ІІ (Польща), Пряшівського університету (Словаччина) за участі науковців з Польщі, Німеччини, Італії, Ізраїлю, Грузії, Вірменії, Словаччини, Угорщини та інших країн.


Відбулося лекційне заняття адвоката у справах про ДТП Віктора Карчевського

17 квітня 2018 року на Юридичному факультеті ТНЕУ відбулось лекційне заняття на тему: » Дорожньо-транспортних пригод».
Лектором виступив Віктор Карчевський — успішний адвокат у справах про ДТП.
Студенти отримали безліч цікавої та пізнавальної інформації безпосередньо від практика, для якого пригоди на дорогах — буденність.


Відбувся воркшоп «Протокол та етикет дипломатичних прийомів» для студентів спеціальності «Міжнародне право»!

17 квітня 2018 року завідувач кафедри міжнародного права, міжнародних відносин та дипломатії Юридичного факультету ТНЕУ Н.Я. Кравчук та викладач кафедри В.Д. Іванюк провели воркшоп «Протокол та етикет дипломатичних прийомів» для студентів спеціальності «Міжнародне право».
Тепер студенти знають особливості проведення денних, вечірніх, офіційних, неофіційних та змішаних дипломатичних прийомів; розрізняють французьку та англійську схеми розміщення гостей та якій надати перевагу; володіють секретами столового етикету.
Дякуємо студентам за активну і неординарну участь, а також адміністрації ресторану «Бахус» за сприяння у проведенні воркшопу!


Вітаємо Зварича Віталія із зайнятим І місцем у ІІ Відкритій Універсіаді Тернополя серед вищих навчальних закладів з вільної боротьби у ваговій категорії 70 кг!!!

Колектив юридичного факультету ТНЕУ вітає студента групи СР-11 Зварича Віталія із зайнятим І місцем у ІІ Відкритій Універсіаді міста Тернополя серед вищих навчальних закладів з вільної боротьби у ваговій категорії 70кг.

Щиро радіємо перемозі нашого студента!
Бажаємо сил, наснаги та підкорення усіх вершин на життєвому шляху!


Вітаємо Юлію Грибовську та Марію Кульган (МП-21) із зайнятим 3 місцем у дебатах в форматі Європейського суду з прав людини!!!

Юридичний факультет ТНЕУ щиро вітає команду «Liberta» у складі студенток другого курсу спеціальності «Міжнародне право» Юлії Грибовської та Марії Кульган (МП-21) із зайнятим 3 місцем у дебатах у форматі Європейського суду з прав людини, які відбулися 14 квітня 2018 року у Львівському національному університеті ім.І.Франка.

Пишаємося нашими студентками та бажаємо нових звершень та перемог на життєвому шляху!


На ЮФ ТНЕУ відбулися І Всеукраїнські наукові читання «ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКА НАРОДНА РЕСПУБЛІКА – П’ЄМОНТ УКРАЇНСЬКОГО ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ»

«ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКА НАРОДНА РЕСПУБЛІКА –

П’ЄМОНТ УКРАЇНСЬКОГО ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ»

 13-14 квітня 2018 року за ініціативи кафедри теорії та історії держави і права на юридичному факультеті ТНЕУ до 100-річчя Західноукраїнської Народної Республіки було проведено І Всеукраїнські наукові читання, що започаткували серію заходів, присвячених пам’яті академіка С. Дністрянського.

Метою наукових читань стало висвітлення особливостей державо- та правотворчих процесів на одному з визначальних етапів Української революції 1917-1921 років, оцінка уроків та традицій боротьби за незалежність і соборність України, а також вшанування творців національної державності, й зокрема постаті видатного тернополянина, шанованого українського правника, громадсько-політичного діяча Станіслава Севериновича Дністрянського.

Модератором круглого столу був к.ю.н., доц., доктор права Українського Вільного Університету (м. Мюнхен), завідувач кафедри теорії та історії держави і права, Заслужений юрист України Кравчук Микола Володимирович. Його уміле ведення наукової дискусії сприяло створенню атмосфери толерантної комунікації.

Участь у заході взяли викладачі та студенти юридичного факультету ТНЕУ, а також видатні і знані науковці Львівського національного університету ім. І. Франка, Національного юридичного університету ім. Я. Мудрого, Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Дистанційно долучили свої цікаві і корисні міркування, ідеї та пропозиції науковці та дослідники з інших вищих навчальних та наукових закладів: Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Національного університету «Одеська юридична академія», Навчально-наукового інституту права та психології Національного університету «Львівська політехніка», Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Г. Сковороди тощо.

Тези доповідей учасників розміщені на сайті «Актуальна юриспруденція» та доступні для ознайомлення за посиланням: http://legalactivity.com.ua/index.php. Згодом буде також опублікований збірник матеріалів .

Відкрив роботу І Всеукраїнських наукових читань декан юридичного факультету ТНЕУ Сергій Володимирович Банах, у своїй вітальній промові наголосивши, що ЗУНР увійшла в історію як героїчний епізод у боротьбі українського народу за незалежність, за демократію і за вільний розвиток, а постать Станіслава Севериновича Дністрянського, нашого відомого співвітчизника та земляка, по праву займає чільне місце у когорті тих, хто стояв біля витоків сучасного вітчизняного правознавства та державотворення.

Програма наукових читань охоплювала дві сесії, перша з них відбулася на юридичному факультеті і охоплювала короткий історичний екскурс про основні віхи життя та наукової діяльності Станіслава Дністрянського – світоча української правничої науки, який презентувала студентка юридичного факультету ТНЕУ Галина Різник. В ході наукових читань виступили знані науковці: д.ю.н., професор, завідувач кафедри історії держави, права та політико-правових учень Львівського національного університету ім. І. Франка Бойко Ігор Йосипович, д.ю.н., професор, завідувач кафедри адміністративного та фінансового права Львівського національного університету ім. І. Франка Кобилецький Микола Мар’янович, д.ю.н., доктор права Українського вільного університету, заступник директора юридичного інституту Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, Заслужений юрист України Вівчаренко Олег Антонович, к.ю.н., асистент кафедри історії держави і права України та зарубіжних країн Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Середа Ольга Вадимівна.

Однією із цікавинок заходу було оприлюднення і введення у науковий обіг статті С. Дністрянського «До юридичної методології», відшуканої в архівах, перекладеної з німецької мови та люб’язно надісланої для ознайомлення учасникам наукових читань доктором юридичних наук, професором кафедри теорії та філософії права Навчально-наукового Інституту права та психології Національного університету «Львівська політехніка», Михайлом Степановичем Кельманом. Дана стаття у повному обсязі буде опублікована у збірці тез виступів учасників наукових читань.

Увагу було присвячено також вивченню унікальної етнографічної мапи Південнозахідної України (Галичини), яку надав для ознайомлення проф. О.А.Вівчаренко.

За час другої сесії учасники двічі змінювали локацію. Спершу перемістилися у Державний архів Тернопільської області, де директор архіву к.і.н., доцент Полянський Федір Іванович розповів про наявні архівні документи з історії ЗУНР (ЗОУНР), а також представив підготовлену працівниками архіву виставку, на якій експонували Проект Конституції Західноукраїнської Народної Республіки, у підготовці якої брав участь Станіслав Дністрянський, працю Петра Стецюка «Станіслав Дністрянський як конституціоналіст», бібліографічний покажчик «Український вчений-правник Станіслав Дністрянський», укладений працівниками архіву, а також низку інших цікавих матеріалів.

Після того, наукові читання були продовжені у бібліотеці-музеї «Літературне Тернопілля», який знаходиться у пам’ятці архітектури XIX ст. «Вілла Грабовських». Учасники заходу згадали багатьох творців національної державності, громадських та державних діячів минулого, які були уродженцями нашого славного краю – Тернопілля. Зокрема, бібліотекар-екскурсовод Лехіцька Оксана Миколаївна презентувала учасникам наукових читань арт-бук «Богдан Лепкий – велет українського духу».

Традиційно серед інших культурно-пізнавальних заходів другого дня була організована пізнавальна екскурсія до с. Зарваниці Теребовлянського району Тернопільської області, що розташоване у мальовничій місцевості, на лівому березі річки Стрипа. Для християн усього світу Зарваниця добре відома чудотворною іконою і цілющим джерелом, біля якого з’являлася Божа Матір. Зараз на цьому місці споруджено Зарваницький духовний центр, куди щороку сотні тисяч паломників приходять на прощу. Реалізована програма наукових читань не тільки дала можливість ознайомити наших гостей з визначною історичною пам’яткою Тернопілля, але й поспілкуватися у більш неформальній обстановці.

Дякуємо усім учасникам І Всеукраїнських наукових читань, присвячених памʼяті Станіслава Дністрянського.


Вітаємо Романюка Івана Миколайовича з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт із спеціальності теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень!!!

30 березня 2018 р. у Навчально-науковому юридичному інституті Національного авіаційного університету у м. Київ відбулася підсумкова науково-практична конференція, в рамках якої презентували доповіді та представляли результати наукової роботи претенденти на перемогу у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт із спеціальності 12.00.01 теорія та історія держави і права;історія політичних і правових учень.

До участі в конкурсі були відібрані найкращі доповіді 25 студентів із різних закладів вищої освіти України.

Тернопільський національний економічний університет на цьому конкурсі представляв Романюк Іван Миколайович, який презентував доповідь та результати наукової роботи на тему: «Громадянське суспільство як простір для функціонування інформаційних правовідносин» (науковий керівник – к.ю.н., доцент кафедри теорії та історії держави і права, Баран Анжеліка Володимирівна), за що був нагороджений Дипломом ІІ ступеня.

Кафедра теорії та історії держави i права пишається науковими здобутками та заохочуватиме студентів до подальшої науково-дослідницької роботи, адже участь у таких заходах слугує чудовою платформою для поширення нових ідей та можливостей подальшої успішної самореалізації.


Вітаємо ВАСИЛЕВСЬКОГО Романа з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у галузі «Цивільний захист» !!!

28 березня 2018 року на базі Національного університету цивільного захисту України відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Цивільний захист», в якому за результатами незалежного оцінювання ВАСИЛЕВСЬКИЙ Роман (студент Тернопільського національного економічного університету, вихованець кафедри економічної безпеки та фінансових розслідувань) здобув диплом І ступеня. Науковий керіник — к.е.н., доцент ФАРІОН Антоніна Іванівна. Щиро вітаємо наших переможців!!!


Відбулося чергове засідання робочої групи по боротьбі з правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності при Тернопільській облдержадміністрації

27 березня 2018 року відбулося чергове засідання робочої групи по боротьбі з правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності при Тернопільській облдержадміністрації, на якому виступила керівник кафедри економічної безпеки та фінансових розслідувань Тернопільського національного економічного університету, к.ю.н., доцент МОСКАЛЮК Надія Богданівна із доповіддю про організацію роботи щодо проведення науково-просвітницьких заходів у сфері інтелектуальної власності з метою покращення правової культури жителів області.


Вітаємо Гарач Каріну з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності "Управління фінансово-економічною безпекою"!!!

22 березня 2018 року на базі Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Управління фінансово-економічною безпекою». На розгляд конкурсної комісії було подано більше 60 студентських наукових робіт із вищих навчальних закладів усіх регіонів України. Конкурсна комісія на підставі рецензування та відкритого обговорення прийняла рішення щодо відзначення 21 кращої роботи, автори яких представили свої наукові доповіді та захистили роботи під час підсумкової науково-практичної конференції. Вітаємо студенток магістратури «Управління фінансово-економічною безпекою» юридичного факультету ТНЕУ: Гарач Каріну, яка здобула диплом І ступеня (науковий керівник — к.е.н., доцент Баранецька Ольга Вікторівна), та Гавришко Валентину, яку відзначено почесною грамотою (науковий керівник — к.е.н., доцент Олійничук Олександра Іванівна)!


Вітаємо Швець Яну з перемогою на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з інтелектуальної власності!!!

22 березня 2018 року на базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з інтелектуальної власності. Конкурсну галузеву конкурсну комісію представили видатні вчені української правової науки, що приїхали з різних регіонів України, зокрема керівник кафедри економічної безпеки та фінансових розслідувань Тернопільського національного економічного університету, к.ю.н., доцент Москалюк Надія Богданівна.
На підсумкові науково-практичній конференції виступило 17 студентів із 16 навчальних закладів, в тому числі студентка юридичного факультету ТНЕУ Швець Яна, яка представила результати наукової праці у співавторстві із студентом Дохватом Богданом під керівництвом к.ю.н., доцента Зайцевої-Калаур Інни В’ячеславівни. У фінальному етапі змагань Швець Яна продемонструвала глибокі знання із досліджуваної теми, а тому здобула диплом ІІ ступеня, з чим вітаємо її та наукового наставника!


Участь начальника слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області БУЦЯ Олега Омеляновича роботі у круглого столу на тему: «Фінансові розслідування у контексті зміцнення фіскальної безпеки держави»

Колектив кафедри економічної безпеки та фінансових розслідувань юридичного факультету ТНЕУ висловлює щиру вдячність начальнику слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області БУЦЮ Олегу Омеляновичу за участь у круглому столі на тему: «Фінансові розслідування у контексті зміцнення фіскальної безпеки держави» та актуальну й фахову доповідь «Розслідування кримінальних проваджень слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС У Тернопільській області», який відбувся 2 березня 2018 року, і сподівається на подальшу плідну співпрацю!


Відбувся Всеукраїнський круглий стіл на тему: «Фінансові розслідування у контексті зміцнення фіскальної безпеки держави»

Сьогодні, 2 березня 2018 р., за сприяння ректора, доктора економічних наук, професора Крисоватого Андрія Ігоровича у стінах Тернопільського національного економічного університету відбувся Всеукраїнський круглий стіл на тему: «Фінансові розслідування у контексті зміцнення фіскальної безпеки держави».
Організаторами круглого столу виступили кафедра економічної безпеки та фінансових розслідувань юридичного факультету, а також кафедра податків та фіскальної політики факультету фінансів.
Участь у круглому столі взяли професорсько-викладацький склад, докторанти, аспіранти, студенти юридичного факультету, факультету фінансів, коледжу економіки, права та інформаційних технологій ТНЕУ та представники Університету Державної фіскальної служби України (м. Ірпінь), Головного управління ДФС у Тернопільській області, Тернопільської міської ради, Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області.
Модератором заходу виступив завідувач кафедри податків та фіскальної політики ТНЕУ, канд. екон. наук, доцент Луцик Анатолій Ігорович.
До учасників круглого столу з вітальними словами звернулися проректор з наукової роботи ТНЕУ, д-р екон. наук, професор Задорожний Зеновій-Михайло Васильович; заступник начальника ГУ ДФС у Тернопільській області Лопатинська Надія Михайлівна; заступник міського голови м. Тернополя з питань діяльності виконавчих органів ради Остапчук Вікторія Олександрівна; декан юридичного факультету ТНЕУ, канд. юрид. наук, доцент Банах Сергій Володимирович; заступник декана факультету фінансів, канд. екон. наук, доцент Маршалок Тарас Ярославович, заступник начальника Управління – начальник відділу контролю в органах влади, оборони, правоохоронних органах та за місцевими бюджетами Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області Снігур Роман Михайлович; директор ТОВ «Аудиторсько-консультаційна фірма «ОРІЄНТИР-Т» Тарас Василь Михайлович.
Із змістовними та цікавими доповідями виступили:
— директор Навчально-наукового інституту економіки, оподаткування та митної справи Університету Державної фіскальної служби України, д-р. екон. наук, професор Швабій Костянтин Іванович (Аналітичне та кадрове забезпечення процесу фінансових розслідувань);
— начальник слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області Буць Олег Омелянович (Розслідування кримінальних проваджень слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС У Тернопільській області);
— завідувач кафедри податків та фіскальної політики ТНЕУ, канд. екон. наук, доцент Луцик Анатолій Ігорович (Перспективи організації фінансового контролю в контексті фіскальної безпеки України);
— доцент кафедри економічної безпеки та фінансових розслідувань ТНЕУ, канд. екон. наук, доцент Ніпіаліді Ольга Юріївна (Перспективи створення служби фінансових розслідувань в Україні);
— докторант кафедри податків та фіскальної політики ТНЕУ, канд. екон. наук, доцент Васильчишин Олександра Богданівна (Вплив криптовалют на монетарну політику та фінансову безпеку держави);
— доцент кафедри економічної безпеки та фінансових розслідувань ТНЕУ, канд. екон. наук Баранецька Ольга Вікторівна (Особливості та проблеми забезпечення фіскальної безпеки України в умовах фінансово-економічних дисбалансів).
Захід відбувся у теплій, дружній та невимушеній атмосфері. Доповіді викликали жваву полеміку серед учасників.
Результати наукових дискусій підсумували завідувач кафедри податків та фіскальної політики ТНЕУ, канд. екон. наук, доцент Луцик Анатолій Ігорович та в.о. завідувача кафедри економічної безпеки та фінансових розслідувань, канд. юрид. наук, доцент Москалюк Надія Богданівна, висловили сподівання на майбутню плідну співпрацю між кафедрами та вручили сертифікати учасникам круглого столу.


Відбудеться Всеукраїнський круглий стіл "Фінансові розслідування у контексті зміцнення фіскальної безпеки держави"

2 березня 2018 року о 10 год.  за участі науковців та практиків відбудеться Всеукраїнський круглий стіл на тему «Фінансові розслідування у контексті зміцнення фіскальної безпеки держави». Організаторами заходу є кафедра податків та фіскальної політики і кафедра економічної безпеки та фінансових розслідувань. Місце проведення зал засідань вченої ради ТНЕУ.

Запрошуються всі бажаючі.

ПРОГРАМА КС 2018+


Вітаємо Вівчар Оксану Іванівну з нагородженням міжнародним “Орденом Королеви Анни “Честь Вітчизни”!!!

     На Урочистій церемонії Міжнародної асамблеї ділових кіл, присвяченій 1000-літтю народження королеви Анни Ярославни – Князівни Київської, Королеви Франції, у Державній резиденції Президента України (м. Київ) Рада експертів нагородила кандидата економічних наук, доцента, члена-кореспондента Академії економічних наук України ВІВЧАР ОКСАНУ ІВАНІВНУ міжнародним “Орденом Королеви Анни “Честь Вітчизни”.
Колектив кафедри економічної безпеки та фінансових розслідувань щиро вітає свою колегу та бажає творчої наснаги і віри в себе!


Семінар "Ризики шахрайства. Запобігання та протидія легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та розповсюдженню зброї масового знищення як складова державного регулювання національної безпеки"

Саме зараз к.ю.н., доцент кафедри економічної безпеки та фінансових розслідувань МОСКАЛЮК Надія Богданівна доповідає на тему «Ризики шахрайства. Запобігання та протидія легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та розповсюдженню зброї масового знищення як складова державного регулювання національної безпеки» відповідно до тематичного короткотермінового семінару для працівників Західного офісу Держаудитслужби (6-8 грудня 2017 р.).


Щиро вітаємо команду ЮК "Liberta" із перемогою у відкритих Антикорупційних дебатах серед команд юридичних клінік ВНЗ України!!!

     Щиро вітаємо команду ЮК «Liberta» у складі Миколи Стрілецького та Назара Гданського, а також директора ЮК «Liberta» Юркевич Ірину із перемогою у відкритих Антикорупційних дебатах серед команд юридичних клінік ВНЗ України.
Варто зазначати, що другий рік поспіль наші студенти доводять на національному рівні, про те, що ми є одними із кращих ВНЗ України!
Бажаємо учасникам дебатів нових звершень та перемог, наснаги, цілеспрямованості та підкорення усіх вершин на життєвому шляху!!!


Екскурсія для студентів у Збаразький замок

29 листопада 2017 року декан юридичного факультету організував екскурсію для студентів у Збаразький замок, де студенти могли побачити більше 11 тисяч експонатів у залах замку.
Особлива увага студентів припала до колекції середньовічної зброї – унікальні обладунки, мечі, шаблі, списи, гармати – словом, все те, що мали при собі захисники і нападники замку.
Значною є колекція сакрального мистецтва, де зібрані предмети культу різних віросповідань періоду 17–18 століть.
У Збаразькому замку є нумізматична колекція, колекція антикварних меблів та предметів інтер’єру. В археологічній колекції – сотні знахідок з усієї Тернопільщини.
«Я надзвичайно вражена красою і величчю Збаразького замку.Побувавши тут немовби переносишся у середньовіччя, уся ця атмосфера заворожує, а представлені у замку експонати повністю дозволяють відчути дух того часу. Від імені усіх учасників екскурсії висловлюємо щиру подяку нашому декану Сергію Володимировичу Банаху» — ділиться одна із учасниць екскурсії.


Участь команди "Jus cogens" Юридичного факультету ТНЕУ у XVI Всеукраїнських судових дебатах з цивільного права, цивільного процесу імені академіка С. Дністрянського

А так пройшли вихідні 11-12 листопада для наших студентів — складно,напружено,насичено, але результат того вартий. Це були XVI Всеукраїнські судові дебати з цивільного права,цивільного процесу ім.акад.С.Дністрянського, перша участь команди «Jus cogens» Юридичного факультету ТНЕУ.
Ми горді тим,що 11.11.17 ,представивши позицію Відповідача ,а результатами оцінювання високоавторитетних,кваліфікованих колегій суддів — пройшли у Фінал, а 12.11.17 з представленням позиції Позивача,стикнувшись з опонентами визнаних та провідних юрид.факультетів ВНЗ України, отримали Третє (3)призове місце.
Спасибі  команді Коруц Уляни Зіновіївни бо поєднали у складі 2 спеціальності Міжнародне право (Юлія Грибовська) та Право (Богдан Вишневський) — це перший ваш і основне вдалий дебют та знаковий тим,що у колегії суддів окрім юристів-практиків,суддів,нам випала честь оцінки та комунікації з Головуючим у колегії,а від учора суддею Верховного Суду України — Дмитром Гудимою. Дякую за визнання,фінансовий подарунок,кубок).


Участь у V Всеукраїнському студентському науковому симпозіумі в Університеті Короля Данила (м. Івано-Франківськ)

17 листопада 2017 року викладачі кафедри міжнародного права, міжнародних відносин та дипломатії Іванюк Вікторія, Яремко Оксана та Дракохруст Тетяна разом із іноземними студентами спеціальності «Міжнародне право» та слухачами магістратури спеціальності «Правознавство » та «Міжнародне право» брали участь у V Всеукраїнському студентському науковому симпозіумі в Університеті Короля Данила (м. Івано-Франківськ).Приємно зазначити, що команда ЮФ ТНЕУ у складі: Окиере-Дарко Едварда, Римара Едуарда, Вікторії Савочки під керівництвом Вікторії Іванюк за результатами роботи наукового симпозіуму та І Міжнародного конкурсу студентських наукових проектів здобули наступні відзнаки:- диплом ІІ ступеня;- диплом у номінації «Креативність роботи»- диплом у номінації «Реформаторський проект».- 18 листопада 2017 року команда юридичного факультету ТНЕУ (креативні, розумні і харизматичні студенти 2 курсу Тетяна Біляшевич та Мирон Цимбалюк) взяли участь у І Міжнародному конкурсі студентських наукових проектів «Охорона та захист прав людини», який був організований у ПВНЗ «Університет Короля Данила» в м. Івано-Франківськ.
Науковий проект на тему «Авторитет судової влади: проблеми формування» був підготовлений під науковим керівництвом доцента кафедри теорії та історії держави і права, к.ю.н Кравчук Валентини Миколаївни.
Наукова розробка була гідно презентована, її високий рівень відзначило авторитетне міжнародне журі, а висловлені ідеї та пропозиції викликали підтримку і схвалення.
Команда нагороджена дипломом у номінації «Професійно-спрямований проект», а робота у повному обсязі опублікована у колективній монографії.
Ми щиро радіємо і тішимося успіхами наших студентів, бажаємо їм не зупинятися на досягнутому!
Висловлюємо щиру вдячність організаторам конкурсу за гостинність, високий рівень підготовки і проведення цього наукового заходу!»
Дякуємо за інформацію Валентина Кравчук (Valentina Kravchuk)
Victoria Ivaniuk


Запрошуємо до участі в Інтелектуальному турнірі "NATUS VINCERE"

До участі у турнірі запрошуються учня 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів або 1-2 курсів коледжів. Детальна інформація у прикріпленому файлі.


Побудова ефективної системи підготовки фахівців з фінансової безпеки держави

     27 жовтня 2017 року в.о. завідувача кафедри економічної безпеки та фінансових розслідувань ТНЕУ, к.ю.н., доцент Москалюк Надія Богданівна взяла участь у засіданні Міжнародного круглого столу «Побудова ефективної системи підготовки фахівців з фінансової безпеки держави», який відбувся в Університеті державної фіскальної служби.

     Учасниками заходу були міжнародні експерти, представники правоохоронних органів, бізнес-спільнота, учені та громадськість. Під час зустрічі присутні обговорювали актуальні питання щодо стандартів, правових основ та очікувань держави і бізнесу від процесу підготовки фахівців з фінансової безпеки.

     У результаті обговорення напрямів побудови ефективної системи підготовки фахівців з фінансової безпеки держави учасниками Міжнародного круглого столу були сформульовані чіткі пропозиції, що направлені урядовим і парламентським установам, задіяним у проведенні реформ інституційного забезпечення фінансової безпеки держави.


Відбувся круглий стіл на тему: "Здійснення та захист житлових прав в Україні"

     02 жовтня 2017 року 0 15:00  на кафедрі цивільного права і процесу відбувся круглий стіл на тему: «Здійснення та захист житлових прав в Україні. Окрім професорсько-викладацького складу кафедри цивільного права і процесу участь у роботі круглого столу взяли відомі науковці та практики, серед яких  Галянтич Микола Костянтинович – доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України;  Гринько Світлана Дмитрівна – доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри цивільного права та процесу Хмельницького університету управління і права; Стефанчук Микола Олексійович — кандидат юридичних наук, доцент, старший науковий співробітник юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Якубівський Ігор Євгенович – кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільного права та процесу Львівського національного університету імені Івана Франка; аспіранти кафедри цивільного права і процесу: Цвігун Ірина Мирославівна, Черніцька Ірина Миколаївна, Стахира Ганна Михайлівна; студенти юридичного факультету.

     Засідання круглого столу було проведено як апробацію результатів наукового дослідження, що проводиться кафедрою на виконання плану науково-дослідних робіт, які виконуються професорсько-викладацьким складом в межах другої половини робочого дня. За результатами роботи круглого столу буде опубліковано збірник наукових праць.


Зустріч з директором Львівського територіального управління Національного антикорупційного бюро України – Лопушанським Тарасом Васильовичем

     28 вересня студенти та викладачі юридичного факультету ТНЕУ мали нагоду поспілкуватись з директором Львівського територіального управління Національного антикорупційного бюро України – Лопушанським Тарасом Васильовичем і головним спеціалістом – Охримович Мар’яною Михайлівною.

     Зустріч була організована працівниками кафедри економічної безпеки та фінансових розслідувань і, зокрема, в.о. завідувача кафедри Москалюк Надією Богданівною. Гості поділились цікавою інформацією про діяльність правоохоронного органу, а також запрошували студентів брати участь у співбесідах з приводу працевлаштування в НАБУ. В кінці зустрічі учасники висловили бажання та готовність до тісної співпраці між Тернопільським національним економічним університетом та Львівським територіальним управлінням Національного антикорупційного бюро України.


УНІКАЛЬНА ЗУСТРІЧ СТУДЕНТІВ ЮФ ТНЕУ З КОРИФЕЄМ ВІТЧИЗНЯНОЇ ЮРИСПРУДЕНЦІЇ ПЕТРОМ МОЙСЕЙОВИЧЕМ РАБІНОВИЧЕМ

     20 вересня 2017 року на студентів ЮФ ТНЕУ чекала надзвичайна подія – ми мали можливість поспілкуватися із видатним ученим ‑ рушієм розвитку загальнотеоретичного праводержавознавства, одним із перших, хто переосмислив і оновив концептуальні підходи до дослідження державно-правових явищ, обґрунтовано наділив проблематику прав людини домінуючим, центральним значенням. До нас із дружнім візитом та готовністю до співпраці завітав доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України, професор кафедри теорії та філософії права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка й просто непересічна особистість – ПЕТРО МОЙСЕЙОВИЧ РАБІНОВИЧ.

     На зустрічі із студентами Петро Мойсейович розповідав про розвиток юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, про видатних його випускників. Зокрема, з гордістю згадано найвидатнішого фахівця з міжнародного права у ХХ столітті, українця за походженням, Герша Лаутерпахта, який є одним з авторів концепції прав людини як норми міжнародного права. Одна із праць останнього ‑ «Міжнародний білль прав людини» (1945) ‑ була представлена на Форумі видавців, що був проведений у Львові з 13 до 17 вересня 2017 року.

     Ще один приємний і корисний сюрприз наприкінці зустрічі ‑ кожен студент отримав у дарунок від знаного професора навчальний посібник з основ теорії права та держави з автографом автора.


Студенти ЮФ ТНЕУ відвідали Німеччину та Польщу

     У рамках реалізації Угоди про міжнародну співпрацю між факультетом права і наук Люблінського католицького університету Іоанна Павла ІІ та юридичним факультетом Тернопільського національного економічного університету впродовж 20 серпня — 2 вересня 2017 року було організовано Європейські Дні студентської культури.
Студенти мали змогу відвідати Берлін, Стальову Волю, Познань, Щецин,  Тженсач, Лежайськ, Баранів-Сандомирський, Ченстохову.
Екскурсія у Берліні розпочалась із Будівлі Рейхстагу, де у 1894–1933 роках розміщувався Рейхстаг Німецької імперії і Рейхстаг Веймарської республіки, а з 1999 року розміщується Бундестаг, та продовжилась Брандербурзькими воротами. Приємно здивував і Музейний острів, який внесений у список світової спадщини ЮНЕСКО і де знаходяться 5 найвідоміших музеїв Берліну.
Надзвичайно вразило портове місто Щецин та його незвичайна набережна — так звані Вали (Болеслава) Хороброго — які є візитною карткою його як Західнопоморської столиці. Набережна зроблена у вигляді панорамних терас довжиною 500 м. Звідси відкривається прекрасний вигляд на місто. По сусідству знаходяться об’єкти монументальної архітектури і будівлі суспільної значущості – Морська академія, Народний музей, Управа Воєводства. З Валів із задоволенням милувались прекрасною панорамою правого берега річки Одер з її розтоками, островами і портовими каналами.
Приємне враження справив на студентів і чарівний вид Балтійського моря найбільших польських курортів та їхні прекрасні піщані пляжі (зокрема, Колобжега, Менжиздроя, Тженсачу).
Екскурсія в Замок Любомирських в Ланцуті також не залишила нікого байдужим, адже тут є на що подивитися і чому здивуватися. Замок вважається одним з найбільш значних палацово-паркових ансамблів Польщі. Це справжня скарбниця національної історії та культури, мальовничий куточок, привабливий для кожного, хто цінує красу і витонченість. Окрім творів мистецтва і чудових інтер’єрів, відкритий і Музей візків, в якому представлена унікальна колекція возів, фаетонів і упряжок. Приголомшливо красиві Бальний і Колонний зали, Галерея скульптур. Саме в Бальному залі щорічно проходить Фестиваль класичної музики. У Галереї скульптур, що з’явилася під час реконструкції другої половини XVIII ст., стіни розписані відомим італійським художником Вінченцо Брена.
У пам’яті залишиться і візит до Сандомирського замку, який було побудовано в XIV столітті на місці старого дерев’яного замку. Замок розташований на пагорбі на лівому березі Вісли. Оглянувши музей, студенти прогулялися набережною Вісли і попрямували в Старе Місто. Головною окрасою площі Ринок в Сандомирі, безумовно є ратуша. Сандомирська ратуша є однією з найкрасивіших ренесансних Ратуш в Польщі. Ратушу збудували ще в 1349 році. Вона неодноразово руйнувалася під час воєн і пожеж, а у XVI столітті була перебудована в ренесансному стилі.
Також студенти мали нагоду взяти участь у Святій Месі в Католицьких костелах Стальової Волі, Тженсачу, Ченстохови, що дало поштовх до культурного та духовного зростання. Неабияк вразив Санктуарій Пресвятої Діви Марії Ясногорської в Ченстохові. Ясногорський монастир відомий як місце зберігання Ченстоховської ікони Божої Матері, який розташований на пагорбі висотою 293 метри. 106-метрова дзвіниця монастиря домінує над містом Ченстохова і її видно приблизно з 10-кілометрової відстані від монастиря.
Висловлюємо сердечну вдячність польським друзям факультету права і наук Люблінського католицького університету Іоанна Павла ІІ і ксьондзу, професору Яну Зімному, зокрема, за високий рівень організації відпочинку та культурного дійства, теплі і щирі емоції!


Представники Юридичного факультету ТНЕУ прийняли участь у святкуванні 920-річчя Теребовлі

9 липня 2017 року  представники Юридичного факультету ТНЕУ  — Валентина Слома та Надія Москалюк прийняли участь у святкуванні 920-річчя Теребовлі. Ними було передано меру міста Сергію Поперечному Подяку від ректора Тернопільського національного економічного університету за ефективну та плідну співпрацю з колективом Юридичного факультету.
Нагадаємо, що 30 червня 2017 року між Теребовлянською громадою та Тернопільським національним економічним університетом було підписано Меморандум про співпрацю, на продовження якого будуть закладені різнопланові договірні відносини між Сторонами. Переконані, що не лише ділові, а й дружні відносини поєднають представників Теребовлянської громади із професорсько-викладацьким складом Юридичного факультету ТНЕУ.


Зустріч студентів і викладачів юридичного факультету ТНЕУ з тренером зі східних єдиноборств – Гнатишиним Віталієм Івановичем

26 травня відбулась зустріч студентів і викладачів юридичного факультету ТНЕУ з тренером зі східних єдиноборств – Гнатишиним Віталієм Івановичем та його вихованцем, яка була організована деканом юридичного факультету, к.ю.н., доц. Банахом Сергієм Володимировичем і в.о. завідувача кафедри економічної безпеки та фінансових розслідувань, к.ю.н., доц. Москалюк Надією Богданівною. Спортсмени продемонстрували основні прийоми дзю-до, самбо, джиу-джитсу. Майстерність виконавців викликала увагу та захоплення всіх присутніх, а тому учасники зустрічі домовились про активну співпрацю та залучення студентів до вивчення різних видів боротьби.


Вітаємо доцента Вівчар О. І. з обранням членом-кореспондентом Академії економічних наук України!

12 травня 2017 року  на черговому засіданні Академії економічних наук України новим членом-кореспондентом Академії обрано к.е.н., доцента кафедри економічної безпеки та фінансових розслідувань ТНЕУ Вівчар Оксану Іванівну.

Колектив кафедри економічної безпеки та фінансових розслідувань щиро вітає Оксану Іванівну з високим визнанням та бажає їй подальших здобутків та наукового натхнення.


Зустріч з проф. Лібором Досталеком

19 травня 2017 року на Юридичному факультеті ТНЕУ відбулась зустріч з представником Університету Південної Богеміі (Чеська Республіка) проф. Лібором Досталеком. В рамках зустрічі обговорювалися питання забезпечення кібербезпеки, ІТ права, інформаційної безпеки в Україні та ЄС, а також можливі шляхи співпраці в рамках підписаного меморандуму між університетами


Візит делегації юридичного факультету ТНЕУ до Люблінського католицького університету Іоанна Павла ІІ у м. Стальова Воля, Польща

У рамках реалізації Угоди про міжнародну співпрацю між факультетом права і наук Люблінського католицького університету Іоанна Павла ІІ, юридичним факультетом Тернопільського національного економічного університету, греко-католицьким теологічним факультетом Пряшівського університету та педагогічним факультетом Ружемберокського католицького університету під патронатом Міністерства спорту і туризму Польщі 7-10 травня 2017 року в м. Стальова Воля (Польща) було проведено Європейські Дні студентської культури.

Актуальність виховання у студентської молоді свідомого ставлення до здорового способу життя через популяризацію фізичної культури й масового спорту в процесі організації фізкультурно-масової роботи у вищих навчальних закладах є беззаперечною. Зважаючи на велику підтримку спортивної діяльності у ТНЕУ, 8 травня делегація юридичного факультету достойно виступила на Міжнародних спортивних змаганнях «Спорт – дорога до єдності» і виборола перше місце у загальному заліку. У скарбничці збірної 9 кубків та 22 медалі: п’ятнадцять золотих, п’ять срібних та дві бронзових.

Надзвичайно яскраву і технічну гру продемонстрували чоловічі волейбольна та футбольна команди, обидві здобули І місце. Чудові результати показали тернопільські студенти на бігових доріжках: І місце – Віктор Масляк (дві нагороди за 100- і 1000-метрівку), Анастасія Рівна (100-метрівка) та Ірина Щурко (1000-метрівка); ІІ місце – Ігор Панькевич (дві нагороди за 100- і 1000-метрівку), Анастасія Рівна (1000-метрівка) та Ірина Щурко (100-метрівка); ІІІ місце – Андрій Шишковський – учень ТЗОШ № 19, як учасник команди-переможця «Наслідники Феміди» відкритого Західноукраїнського інтелектуального турніру «Natus vincere» на кубок ректора Тернопільського національного економічного університету. Неймовірних зусиль доклала команда тенісистів, які зуміли завоювати золото. Та, попри змагання, дух здорової конкуренції, доволі високий клас майстерності й, найголовніше, дружню співпрацю показали всі команди, представлені на турнірі.

9 травня у рамках святкування відбулася Міжнародна наукова студентська конференція у двох секціях: «Спорт і туризм у сучасному суспільстві» та «Родина як сила людини і нації». Цікаві дискусії викликали доповіді студентів ТНЕУ, зокрема: Вероніки Бейгер – голови студентського наукового товариства юридичного факультету «Doсti in mundo», Тетяни Глухої – студентського декана юридичного факультету, Володимира Карого, Вікторії Іванюк, Михайла Швайлика, Олега Крушельницького, Іванни Костелинин, Марії Барилко, Наталії Фігун. Усім доповідачам вручили сертифікати та запросили до публікації наукових статей у часописі «Pedagogika Katolicka». Також було підписано угоду про створення «Карпатського молодіжного парламенту» для майбутньої тісної наукової, культурної та спортивної співпраці молоді з Польщі, України, Словаччини та Угорщини.

10 травня делегація ЮФ ТНЕУ відвідала історико-меморіальний музей «Майданек» – табір смерті Третього рейху на околиці польського міста Люблін. Студенти та викладачі оглянули казарми, де була відкрита нова виставка із назвою «Ув’язнені Майданека» та вшанували пам’ять закатованих невинних людей щирою молитвою.

Усі учасники на чолі з професором отцем Яном Зімним мали нагоду бути присутніми на Святих Месах в Католицьких костелах Стальової Волі, що дало поштовх до більш тіснішого дружнього не лише спортивно-наукового, але й духовного єднання представників Польщі, України, Словаччини, Італії, Німеччини та Угорщини.


Візит до Верховної Ради України

     3 жовтня 2016 року студенти юридичного факультету та коледжу економіки, права та інформаційних технологій ТНЕУ відвідали Верховну Раду України та Музей історії української дипломатичної служби Міністерства закордонних справ України


Візит у республіку Латвія

     На запрошення Українського центру молоді та дітей в Латвії студенти та викладачі юридичного факультету та КЕПІТ Тернопільського національного економічного університету з 27 по 31 березня 2017 року перебували у Латвійській Республіці.

     Студенти та викладачі відвідали Латвійський університет. Пізнавальним для майбутніх правників стало відвідання Парламенту Латвії, а також Посольства України в Латвійській Республіці.

     Під час візиту студенти та викладачі мали можливість ознайомитися з історією Латвійської Республіки, погуляти вуличками Старої Риги, вдихнути солене морське повітря Юрмали.

     Море позитивних емоцій подарувала екскурсія в столицю та економічний і культурний центр Швеції – Стокгольм.


Вітаємо!!!

Вітаємо студентку ТНЕУ спеціальності документознавство та інформаційна діяльність Мартинюк Оксану із ІІІ місцем, здобутим на фаховій олімпіаді, яка відбулась 20-21 квітня 2017 року у м. Одеса.


Відбулася конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід»

     21-22 квітня 2017 року на юридичному факультеті Тернопільського національного економічного університету відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід», місією якої було створення платформи для публічних дебатів та професійних дискусій на правову тематику з метою інтеграції інтелектуального потенціалу університету і практикуючих юристів задля реформування правової системи України.

     Основні тематичні напрями конференції були поділені на блоки, зокрема: БЛОК 1. Реалізація та захист прав людини в інформаційному суспільстві: Секція 1. Публічно-правові засади захисту прав людини. Секція 2. Приватно-правові засади реалізації прав людини. Секція 3. Психологічний захист особистості. БЛОК 2. ІТ — право: міжнародний досвід та перспективи розвитку в Україні: Секція 1. Загально-теоретичні та історико-правові засади розвитку держави і права в умовах домінування інформаційних технологій Секція 2. Правове забезпечення функціонування он-лайн платформ. Секція 3. Інформаційні війни в глобальному світі. Секція 4. Світові тенденції та досвід в юридичному супроводі ІТ-бізнесу. Секція 5. Кіберзлочинність як новітній виклик сучасності.


Вітаємо!!!

     Одинадцятого квітня 2017 року на базі Донецького юридичного інституту МВС України відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з кримінального права. У заході взяли участь понад півсотні студентів, що представляли 18 вищих навчальних закладів України. Команду юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету представляв Микола Стрілецький – студент групи ПР-44.

     Приємно зазначити, що у загальнокомандному змаганні І місце виборола команда юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету.

     Щиро вітаємо Миколу Стрілецького з перемогою та бажаємо творчих успіхів і професійного зростання!


Відкриття школи Лідер права

     10 квітня 2017 року відбулося відкриття нового проекту юридичної клініки ТНЕУ «LIBERTA» – школа «ЛІДЕР ПРАВА».

     «ЛІДЕР ПРАВА» – проект, спрямований на підвищення рівня знань студентів у галузі права та набуття навичок практичної діяльності за фахом.

     «У день відкриття школи відбулися перші заняття: тренінг «Що таке юридична клініка, та «з чим її їсти?», який провів доцент, д.ю.н., виконавчий директор Асоціації юридичних клінік України Андрій Галай та майстер-клас «Захисна промова» від успішного адвоката Віталія Горби. Школа налічує 50 студентів із різних курсів юридичного факультету», – розповіла керівник ЮК «LIBERTA» Ірина Юркевич.

     У рамках програми студенти-клініцисти отримають знання з різних галузей права та підвищать практичні навички.

     Програма проекту передбачає: лекційні курси, семінари, тренінги, майстер-класи та стажування у органах державної влади, місцевого самоврядування, нотаріальних конторах, юридичних компаніях, правоохоронних органів.

     У якості спікерів та експертів запрошені працівники органів прокуратури, національної поліції, адвокатури, нотаріату, судів, управління юстиції та провідних юридичних компаній.

     Для закріплення набутих знань учасники програми пройдуть модульний контроль (тести).

     Слухачі, які успішно пройшли програму стажування отримають сертифікати.

     За результатами навчання відзначаться кращі слухачі, які отримають право на участь у стажуванні в провідних юридичних компаніях.


І Міжнародна наукова студентська конференція «Правова система України в умовах європейської інтеграції: погляд студентської молоді»

     3-4 квітня 2017 року на базі юридичного факультету ТНЕУ відбулася І Міжнародна наукова студентська конференція «Правова система України в умовах європейської інтеграції: погляд студентської молоді».

     Співорганізаторами конференції виступили: кафедра іноземних мов та професійної комунікації ТНЕУ; Вармінсько-Мазурський університет (Республіка Польща), факультет права та адміністрації; Люблінський католицький університет імені Івана Павла ІІ, Інститут права та економіки факультету права і суспільних наук в Сталевій Волі (Республіка Польща);– Львівський національний університет імені Івана Франка, юридичний факультет; Національний авіаційний університет, юридичний інститут.


ВІТАЄМО!!! Студентку Юридичного факультету КОВТУН НАДІЮ з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з інтелектуальної власності

ВІТАЄМО!!!

Студентку Юридичного факультету КОВТУН НАДІЮ з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з інтелектуальної власності.
Другий етап конкурсу відбувався в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.. Робота Надії пройшла попередній відбір, і на публічному захисті вона блискуче захистила результати дослідження на тему: «Медіація в системі захисту прав інтелектуальної власності».
Науковий керівник: доцент, кандидат юридичних наук, в.о. завідувача кафедри економічної безпеки та фінансових розслідувань Москалюк Надія Богданівна.
Колектив кафедри щиро вітає переможницю та наукового керівника та бажає їм натхнення для майбутніх звершень та побільше майбутніх перемог!!!

Відбувся науково-практичний семінар на тему " ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ: ВІД РОЗРОБКИ ДО КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ"

9 грудня 2016 року кафедра фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності провела науково-практичний семінар на тему » ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ: ВІД РОЗРОБКИ ДО КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ».Доповідачем виступив регіональний координатор громадянської мережі «ОПОРА», патентний повірений Андрій Миколайович Мартишко ( Andriy Martyshko ).
В ході проведення семінару було розглянуто одну з найважливіших проблем сьогодення — перспективи використання енергозберігаючих технологій в Україні, шляхи здійснення енергоаудиту, проблеми економії та зберігання тепла, що особливо гостро стоїть у зимово-осінній період. Викладачі та студенти юридичного факультету ТНЕУ щиро вдячні Андрію Миколайовичу за цікаву доповідь та цінні рекомендації!


Міжнародні Дні спорту «Культура спорту – шлях до розвитку молодого покоління»

     23-26 жовтня 2016 року студенти та викладачі ЮФ ТНЕУ перебували в м. Стальова Воля, де проходили Міжнародні Дні спорту під назвою «Культура спорту – шлях до розвитку молодого покоління».


Міжнародне стажування в Словаччині!!!

Шановні науковці, викладачі та студенти!!

Запрошуємо Вас пройти міжнародне стажування за програмою підвищення кваліфікації «Використання ділових презентацій при викладанні дисциплін у вищій школі» та отримати відповідний сертифікат у Словаччині.

Стажування проходитиме 2-5 листопада 2016 року.

Орієнтовна вартість стажування 250 Є. У вартість включено: участь у стажуванні з отриманням міжнародного сертифікату, проживання та 3-разове харчування.

Також є можливість взяти участь у міжнародних конференціях та опублікувати свої статті у наукових виданнях Словаччини, Польщі, Угорщини, Сербії.

У ході стажування є можливість відвідати Краків, Будапешт, Братиславу та Відень

З питань участі у стажуванні звертатися: E-mail: school.pl.ua@gmail.com

тел. +38 096 710 24 94

 


Обговорення реформи державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні

16 вересня 2016 року доцент кафедри фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності Тернопільського національного економічного університету Москалюк Надія Богданівна прийняла участь у Національному форумі «Всеукраїнське громадське обговорення реформи державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні. Західноукраїнська панель».

В ході форуму відбулось урочисте підписання меморандуму про співпрацю між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Львівською обласною радою і Львівською обласною державною адміністрацією.

Під час проведення Національного форуму із вступним словом виступив Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, а також голови Львівської облдержадміністрації Олег Синютка та Львівської облради Олександр Галущин. Із змістовними доповідями виступили відомі доктори юридичних наук, професори та практики у сфері охорони і захисту прав інтелектуальної власності. Серед них Мініч О.О., Падучак Б.М., Орлюк О.П., Стефанчук Р.О., Святоцький О.Д., Львов Б.Ю., Блажівська О.Є., Дорошенко О.Ф., Бутнік-Сіверський О.Б., Костюк Д.Д. та інші.

Із приводу реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні доцент Москалюк Н.Б. стверджує, що воно є на часі. Попри те, що національне законодавство в цілому відповідає вимогам міжнародного співтовариства, подальші євроінтеграційні процеси вимагають еволюціонування всієї і правотворчої і правозастосовної системи. Вагомо, що до заходів із реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності залучаються відомі науковці та практики. Це вперше реформування системи здійснюється із відома та «під прицілом» громадськості. Нас нарешті хочуть почути! І це вже позитивно.


Екскурсія в книгосховище бібліотеки

Студенти спеціальностей ФЕБм та ІВм, які разом із куратором Карапетян О.М. відвідали книгосховище бібліотеки ТНЕУ,  а також взяли участь в  конкурсі» БІБЛІОТЕКА +МОЛОДІСТЬ=ВІДМІННИЙ РЕЗУЛЬТАТ», який проводиться до 50-річчя університету ТНЕУ та до Всеукраїнського Дня бібліотек.


Запрошуємо на навчання в аспірантуру!!!

Кафедра фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності ТНЕУ запрошує на навчання в аспірантуру!!!Університетська миля

26 травня з нагоди Всеукраїнського Олімпійського дня та з метою популяризації фізичної культури, масового спорту, виховання патріотизму у молоді студенти та викладачі кафедри фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності ТНЕУ у рамках легкоатлетичного забігу «Університетська миля» пробігли вулицями Тернополя, щоб засвідчити своє прагнення вести здоровий спосіб життя та показати силу духу, наполегливість та цілеспрямованість. Наймолодшому учаснику забігу – 4 роки, а найстаршому – 68 років. Акція пройшла під гаслом «Україна – мужність, сила, перемога!»


Екскурсія на "Молокію"

Напередодні Великодніх свят кафедра ФЕБІВ під керівництвом д.е.н., проф. В. П. Мартинюка організувала своїм студентам цікаву та корисну екскурсію на ПрАТ «Молокія», де було продемонстровано технологічні процеси, специфіку виробництва, шляхи забезпечення високої якості продукції. Всі учасники екскурсії продегустували молочні вироби, а тому ще раз переконались, що сміливо можна і треба (!) підтримувати вітчизняного виробника.

Колектив і студенти кафедри ФЕБІВ висловлюють щиру вдячність працівникам підприємства за цікаву і «смачну» екскурсію!


Інтернет-видання "Тернопільські експрес-новини "Терен" опублікувало інтерв"ю з професором Володимиром Мартинюком на предмет організації літньої школи з безпекознавства та інтелектуальної власності у Польщі.

Кафедра фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності ТНЕУ спільно з польськими колегами організовують безкоштовну літню школу у Польщі.

 

За ініціативи кафедри фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності ТНЕУ та за сприяння польських університетів тернопільські студенти мають можливість пройти безкоштовне тижневе навчання у літній школі, яка відбуватиметься у Польщі. Все що потрібно для того, щоб взяти участь у літній школі, це виявити бажання продовжити навчатися на магістратурі кафедри фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності ТНЕУ.

За словами завідувача кафедри, професора Володимира Мартинюка це не просто перша школа в історії нашого університету, вона перша в Україні. Оскільки зараз наша держава активно рухається до Європейського союзу, кожна сфера життєдіяльності і напрям роботи має інтегруватись відповідно до західних тенденцій.

Ми організовано прибуваємо до Польщі у місцевий навчальний заклад. До обіду студенти будуть слухати лекції польських й українських викладачів з актуальних проблем фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності, а після обіду буде організована культурно-пізнавальна програма, під час якої учасники літньої школи зможуть ознайомитися з історією, культурою, традиціями польського краю. Проживатимуть студенти у гуртожитках польського навчального закладу  –  розповідає професор Володимир Мартинюк.

Мета школи – ознайомлення учасників з успішним досвідом ЄС у сфері економічної безпеки та інтелектуальної власності, обговорення можливостей його адаптації та окреслення шляхів його імплементації в Україні відповідно до євроінтеграційного вектору її розвитку.

У даному випадку ми поєднуємо освітню, наукову, навчально-виховну діяльність нашої кафедри з діяльністю навчальних закладів польських вузів-партнерів, – зазначає професор Володимир Мартинюк.

Студенти матимуть змогу послухали лекції польських викладачів, дізнатись міркування і бачення спеціалістів щодо ситуації в Україні. Взагалі, у програмі школи планують обговорити такі основні питання: угода про асоціацію між Україною та ЄС: аспекти безпеки, досвід ЄС в управлінні системою економічної безпеки та його використання в Україні, економічна безпека підприємств України та ЄС, основи права інтелектуальної власності Європейського Союзу, напрямки діяльності Всесвітньої організації інтелектуальної власності.

Додаткову інформацію можна отримати на кафедрі фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності Тернопільського національного економічного університету,  за телефоном –  0668061669 (доцент Якубівська Юлія Євгенівна). E-mail: school.pl.ua@gmail.com.

 

Оригінал інтерв»ю тут: http://teren.in.ua/article/ternopilskykh_studentiv_navchatymut_bezpekoznavstva_ta_intelektualnoyi_vlasnosti_u_polshchi


Вітаємо Іщука Максима з перемогою у Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності «Управління фінансово-економічною безпекою»!!!

ВІТАЄМО!!!

Студента групи ФЕБм-11 Іщука Максима з перемогою у Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності «Управління фінансово-економічною безпекою»!!!

Другий етап олімпіади проходив у Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузнеця. В олімпіаді брали участь 47 студентів з 14 вищих навчальних закладів України, що представляли наукові школи Харкова, Полтави, Запоріжжя, Сум, Одеси, Черкас, Львова та Тернополя.

За результатами виконання письмового завдання Іщук Максим нагороджений дипломом переможця ІІІ ступеня!

Колектив кафедри фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності щиро вітає переможця та бажає йому подальших наукових звершень!!!


Запрошуємо на безкоштовний концерт Тернопільського військогового оркестру

Запрошуємо на безкоштовний концерт Тернопільського військового оркестру 44 — окремої артилерійської бригади.

Воїни з понеділка відправляються в зону АТО. Кафедра ФЕБІВ пишається тим, що керівником військового оркестру є випускник кафедри Когут Тарас Михайлович.

Концерт відбудеться 1 квітня о 13 год. в залі Тернопільської обласної філармонії.


Вітаємо Сойку Богдана з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з інтелектуальної власності

ВІТАЄМО!!!

Студента групи ІВм-51 Сойку Богдана з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з інтелектуальної власності.

Другий етап конкурсу відбувався в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, куди було надіслано більше 70 робіт з усіх регіонів України. Робота Сойки Богдана пройшла попередній відбір, і на публічному захисті він блискуче захистив результати дослідження на тему: Патентна охорона лікарських засобів: національна та європейська практика нормативно-правового регулювання.

Науковий керівник: доцент, кандидат юридичних наук, доцент кафедри фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності Москалюк Надія Богданівна

Колектив кафедри фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності щиро вітає переможця та наукового керівника та бажає їм подальших наукових звершень!!!


FREE SAVCHENKO!!!

Викладачі та студенти кафедри фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності доєдналися до міжнародного флешмобу на підтримку української героїні Надії Савченко.


Ознайомлення з новітніми бібліотечними технологіями

Студенти груп ФЕБм-11, ФЕБм-12 та ІВм-11 разом зі своїми кураторами – кандидатами економічних наук, доцентами Ольгою Володимирівною Зигрій та Ольгою Вікторівною Баранецькою відвідали бібліотеку ТНЕУ (вул. Бережанська, 4) та отримали корисні консультації компетентних бібліотекарів щодо специфіки пошуку джерел у картотеці на основі інформаційних технологій, користування її ресурсами, базами даних тощо.
Колектив кафедри ФЕБІВ щиро вдячний працівникам бібліотеки за цікаву екскурсію та рекомендації нашим студентам щодо оперативного й ефективного пошуку необхідної інформації.


Всеукраїнська науково-практична конференція «ТАКТИЧНІ ТА СТРАТЕГІЧНІ ПРІОРИТЕТИ ЗМІЦНЕННЯ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ»

Кафедра фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету запрошує науковців, аспірантів, студентів з усіх регіонів України узяти участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Тактичні та стратегічні пріоритети зміцнення фінансово-економічної безпеки держави», яка відбудеться 8-9 квітня 2016 року.

 

НАПРЯМИ РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ:

 1. Законодавчі новації у напрямі посилення фінансово-економічної безпеки держави.
 2. Охорона та захист прав інтелектуальної власності системі фінансово-економічної безпеки держави.
 3. Світовий досвід фінансового безпекознавства та перспективи його вітчизняної адаптації.
 4. Інструментарій підвищення рівня фінансово-економічної безпеки на макрорівні.
 5. Галузеві та регіональні підходи у стратегії зміцнення фінансово-економічної безпеки держави.
 6. Мікрорівневі аспекти фінансово-економічної безпеки держави.

Веб-сайт кафедри: http://uf.tneu.edu.ua/,

                                           http://vk.com/febiv

                                           https://www.facebook.com/feb.tneu

Відповідальний член організаційного комітету – к.е.н., доцент Карапетян Ольга Михайлівна (0673072757).


БЕЗКОШТОВНА ЛІТНЯ ШКОЛА З БЕЗПЕКОЗНАВСТВА ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ У ПОЛЬЩІ

Бажаючих навчатися на магістратурі кафедри фінансово-економічної

безпеки та інтелектуальної власності ТНЕУ запрошуємо на безкоштовну

Літню школу в Польщі.

Додаткова інформація за тел..: 0668061669 – Юлія Євгенівна Якубівська.

E-mail: yu.yakubivska@tneu.edu.ua


Вітаємо студентів спеціальності ФЕБ з захистом дипломних робіт!!!

Дорогі студенти груп ФЕБм-61, ФЕБм-62, ФЕБзм-61, ФЕБзмвн-61!

Вітаємо ВАС із успішним захистом дипломних робіт!

Захист диплома пройшов на «ура»,
Тепер Вам із ВУЗом прощатись пора,
Життя Ваше хай проходить і далі,
В гармонії, щасті та без печалі,
Робота й начальство хай будуть приємними,
Повага і посмішки хай будуть взаємними,
Зарплати ніколи хай вам не бракує,
І шеф хай надбавки Вам щедро дарує,
Усього найкращого ми Вам бажаєм,
Надіємось щиро, що все це – навзаєм.

З повагою, колектив кафедри фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності ТНЕУВітаємо МИХАЛЬЧУК НАДІЮ МИХАЙЛІВНУ з захистом дисертації!!!

29 грудня 2015 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.718.01 в Національному інституті стратегічних досліджень МОН України відбувся публічний захист кандидатської дисертації МИХАЛЬЧУК НАДІЇ МИХАЙЛІВНИ на тему «Податковий борг як загроза фінансовій безпеці держави». Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, завідувіч кафедри фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності Тернопільського національного економічного університету Мартинюк Володимир Петрович.
Колектив кафедри фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності щиро вітає Надію Михайлівну та Володимира Петровича із заслуженим плідною та натхненною працею здобутком та бажає їм і надалі творити якісну науку!


БРЕЙН-РИНГ «ЦІКАВИЙ СВІТ ПРАВОЗНАВСТВА»

Сьомого грудня 2015 року в приміщенні юридичного факультету ТНЕУ відбувся науково-розважальний захід брейн-ринг «Цікавий світ правознавства», організований за розпорядженням голови Тернопільської обласної державної адміністрації та з ініціативи адміністрації ЮФ ТНЕУ.

У грі взяли участь учні 13 шкіл м. Тернополя, а також Заліщицька державна гімназія. На захід також завітали поважні гості, зокрема заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Л.О. Бицюра, а також начальник Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Е.С. Кольцов.

Усі учасники фінального туру отримали заохочувальні призи, однак переможцем брейн-рингу «Цікавий світ правознавства» членами журі визнано команду ЗОШ №5 м. Тернополя, представники якої отримали перехідний кубок «Ректора ТНЕУ». Друге місце в інтелектуальному змаганні виборола ЗОШ №24 м. Тернополя, а третє – Тернопільська Українська гімназія ім. І. Франка. У номінації «Найкреативніший підхід до вирішення завдань» відзначено команду ЗОШ №2 м. Тернополя, у номінації «Найцікавіше представлення команди» – ЗОШ №28 м. Тернополя, а у номінації «Найактивніша команда» – ЗОШ №3 м. Тернополя.

До організації події активно долучилися викладачі та студенти кафедри фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності.

Захід відбувся у дружній атмосфері та з домовленістю зустрітися у наступному році на брейн-ринзі «Цікавий світ правознавства – 2016».


Вітаємо професора Мартинюка В. П. та доцента Баранецьку О. М. з виходом монографії “Фіскальна безпека держави: концептуальні засади та шляхи забезпечення”!!!

У видавництві “Крок” видано монографію “Фіскальна безпека держави: концептуальні засади та шляхи забезпечення”, авторами якої є д.е.н., професор Мартинюк В.П. і к.е.н. доцент кафедри фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності Баранецька О.В.

У монографії представлено результати дослідження концептуальних засад фіскальної безпеки держави та шляхів її забезпечення. Запропоновано нову дефініцію “фіскальна безпека держави”, обґрунтовано місце фіскальної безпеки в загальній ієрархії національної безпеки та встановлено її складові, а також конкретизовано понятійно-категоріальний апарат. Здійснено інтегральну оцінку рівня фіскальної безпеки України. Обґрунтовано взаємозв’язки між фіскальною безпекою держави та складовими фінансової безпеки. Виконано моделювання та проаналізовано взаємовплив макроекономічних і фіскальних показників. Значну увагу приділено дослідженню залежності між фіскальним потенціалом і фіскальною безпекою держави. Ідентифіковано проблеми фіскальної сфери та забезпечення фіскальної безпеки України на прийнятному рівні й запропоновано можливі напрями її зміцнення.

Книга буде корисною для наукових працівників, викладачів, аспірантів і студентів, інших осіб, які цікавляться фіскальною політикою і проблемами забезпечення економічної безпеки України.


Відбувся круглий стіл «Боротьба з корупцією як інструмент зміцнення фінансово-економічної безпеки»

10 листопада 2015 року відбувся круглий стіл на тему: «Боротьба з корупцією як інструмент зміцнення фінансово-економічної безпеки», організований професорсько-викладацьким колективом і студентами кафедри фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності ТНЕУ.

У заході також взяли участь запрошені гості – практики у галузі протидії корупції. Усі учасники активно обговорювали тенденції проявів корупційних діянь, проблеми  правового забезпечення протидії, корупційні схеми на державних підприємствах, міжнародний досвід боротьби з корупцією, а також діяльність та перспективи роботи Національного антикорупційного бюро України.

Такі науково-практичні дискусії стають доброю традицією кафедри фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності ТНЕУ.


круглий стіл “Боротьба з корупцією як інструмент зміцнення фінансово-економічної безпеки України”

Кафедрою фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності Тернопільського національного економічного університету 10 листопада 2015 року о 10.00 год. буде проведено круглий стіл на тему “Боротьба з корупцією як інструмент зміцнення фінансово-економічної безпеки України”,  у ході якого планується обговорити наступні питання:

 • теоретичні основи й історичні витоки явища корупції;
 • статистична оцінка обсягів корупції в Україні;
 • аналіз тенденцій поширення корупції на макрорівні;
 • міжнародний досвід протидії корупції та можливості його використання в Україні;
 • Національне антикорупційне бюро України та його роль у знешкодженні та запобіганні корупції;
 • стратегічні напрями протидії корупції в контексті зміцнення фінансово-економічної безпеки.

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у роботі даного науково-практичного заходу.

Місце проведення: І корпус ТНЕУ, вул. Львівська, 11, к. 1303 (зал засідань ректорату).


Студентське самоврядування на кафедрі фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності Юридичного факультету ТНЕУ

Напередодні дня студентського самоврядування на кафедрі фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності традиційно відбулося засідання, на якому роль завідувача виконував студент групи ФЕБм-61 Іван Шматько. На засіданні були присутні всі викладачі кафедри і, звичайно, наші дорогі студенти. На обговорення виносилися питання, які є актуальними для студентів, зокрема, що стосуються навчання, науки та дозвілля. Водночас професорсько-викладацький склад кафедри відзначив подяками за свідому громадську позицію, вагомі досягнення в навчанні й активну участь у студентському житті окремих студентів, а саме: Мирослава Гечу (студента групи ФЕБм-11), Віталія Косовського (старосту групи ФЕБм-11), Назара Гайду (старосту групи ФЕБм-12), Олега Яремка (старосту групи ІВм-11), Ольгу Галяс (студентку групи ФЕБм-11), Тетяну Ядвіжук (старосту групи ФЕБм-62), Володимира Минду (старосту групи ФЕБм-61), Івана Шматька (студента групи ФЕБм-61).

Засідання відбулося у невимушеній атмосфері із конструктивним діалогом. Як зауважили всі присутні, це стає доброю традицією кафедри фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності Юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету.


Презентація та обговорення фільму "Газова революція чи Сланцевий цугцванг?"

Викладачі та студенти кафедри ФЕБІВ щиро вдячні за надану можливість бути присутніми на прем’єрі документального фільму Ігоря Чайки «Газова революція чи Сланцевий цугцванг?», що відбулася 9 жовтня 2015 року в актовому залі ТНЕУ
Глядачі мали унікальну нагоду не лише побачити ексклюзивні кадри, відзняті в Україні та США, пов’язані з видобутком сланцевого газу, але й особисто поставити свої запитання режисерові фільму, ознайомитися з перспективами розвитку даної сфери в Україні.


Вітаємо з Днем юриста!

8 жовтня 2015 р. в актовому залі Тернопільського національного економічного університету відбулось урочисте святкування Дня юриста, організатором якого виступив Юридичний факультет ТНЕУ. З нагоди свята окремі викладачі та студенти кафедри фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності були відзначені нагородами, зокрема к.е.н., доцент Андрій Павлович Колесніков, староста групи ФЕБм-11 Тетяна Скакун. Святкування вдалося на славу!


Похід в театр

Культурний відпочинок після занять в університеті: Викладачі разом зі студентами кафедри фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності переглянули виставу-«більше ніж комедію» «Інцидент» в рамках 13 всеукраїнського фестивалю «Тернопільські театральні вечори»


Економіко-правова олімпіада

24 вересня 2015 року кафедра фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності ТНЕУ взяла активну участь в організації та проведені економічно-правової олімпіади серед учнів 7-9 класів шкіл і гімназій Тернополя. Учасники олімпіади ознайомились із навчальною, науковою, виховною та мистецькою роботою Університету. В ході змагань учні продемонстрували високий рівень знань з права й економіки, тому ТНЕУ і, зокрема, кафедра фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності радо запрошує на навчання таких здібних дітей.


Колектив кафедри ФЕБІВ дякує за натхненну та плідну працю Вовні Ігореві Михайловичу

Колектив кафедри фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності щиро дякує Вовні Ігореві Михайловичу за натхненну, віддану, щиру та професійну працю, якою заслужив великий авторитет і повагу серед колективу усього Університету. Він є одним із фундаторів кафедри,  її ідейним наставником і  зразком людяності та професіоналізму.

Шановний Ігоре Михайловичу! Ми завжди раді бачити Вас у стінах рідної кафедри!


Розпочався прийом заяв для вступу до магістратури!

Сьогодні (06.07.2015) розпочався прийом заяв для вступу до магістратури ТНЕУ на денну та заочну форму навчання. Для зарахування на спеціальності «Управління фінансово-економічною безпекою» та «Інтелектуальна власність»  необхідно подати заяву за адресою м. Тернопіль, вул. Львівська 1 (приймальна комісія) та здати іспити з правознавства та іноземної мови. Прийом заяв триватиме до 24 липня.

Обирайте впевнене майбутнє з якісними спеціальностями!

 

Графік роботи приймальної комісії

Понеділок-п’ятниця з 9-00 до 17-00 год.

Обідня перерва з 13-00 до 14-00 год.

Субота-неділя з 9-00 до 15-00 год.

 

Більш детальну інформацію щодо вступу та переліку необхідних документів можна отримати тут:

http://www.tneu.edu.ua/entrant/admission/


Вітаємо з захистом дисертації Савку Валентину Василівну!

29 червня  2015 р.  на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.886.01 Львівської державної фінансової академії МОН України відбувся публічний захист кандидатської дисертації Савки Валентини Василівни на тему «Видатки державного бюджету в системі фінансового забезпечення функцій держави». Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, завідувіч кафедри фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності Тернопільського національного економічного університету Мартинюк Володимир Петрович.

Колектив кафедри фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності щиро вітає аспірантку і наукового керівника та бажає їм плідної подальшої співпраці та наукових звершень!


Слухання дисертації Михальчук Надії Михайлівни

23.06.2015 року відбулося слухання результатів дисертаційного дослідження Надії Михайлівни Михальчук на актуальну тему: «Податковий борг як чинник фінансової безпеки держави» (науковий керівник — д.е.н., професор Володимир Петрович Мартинюк) на кафедральному семінарі. Дисертантка представила переконливі висновки та пропозиції з досліджуваної теми. Обговорення результатів дисертаційної роботи супроводжувалось жвавою дискусією та науковим діалогом. На всі поставленні запитання Надія Михайлівна дала чіткі й обґрунтовані відповіді.
Професорсько-викладацький склад кафедри фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності ТНЕУ вітає Надію Михайлівну Михальчук із успішною доповіддю та презентацією результатів проведеного дослідження, а також бажає подальших наукових здобутків!


Університетська миля

     Студенти та викладачі кафедри фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності Юридичного факультету ТНЕУ взяли участь у спортивній акції «Університетська миля»!

     Вже декілька років поспіль Тернопільський національний економічний університет організовує пробіг студентів, викладачів, працівників, адміністрації вищого навчального закладу «Університетська миля». 10 червня у студмістечку зібралася молодь вищого навчального закладу з національними прапорами, олімпійською символікою комітету та банерами факультетів, щоб долучитися до проведення Всеукраїнського Олімпійського дня. Церемонія розпочалася з підняття прапора України та Олімпійського прапора. Усі факультети ректор нагородив грамотами та подарунками. Команда кожного факультету отримала індивідуальну відзнаку, зокрема юридичний факультет одержав грамоту за найяскравіше представлення факультету.
Спортивне свято подарувало всім гарний настрій, віру у власні сили та незабутню дружню атмосферу.


Наші студентки не тільки розумні, а й красиві!!!

     Студентка групи ФЕБм-51 Тетяна Гайда взяла участь у fashion show – “Тернопільські дні моди”, що відбуваються вже ушосте. Цей захід став візитною карткою Тернополя. Цьогоріч головний акцент у модних показах було зроблено на українській етніці, адже наша культура давня, багата і розмаїта. Тетяна демонструвала строї Полісся, Закарпаття, Буковини, Покуття, Галичини, центрального й інших регіонів України, які надали із своїх приватних колекцій Тарас Демкура, Роксоляна Шимчук і Віра Матковська.

     Гордимося нашими студентами!


Кафедра ФЕБІВ вітає магістрів із одержанням дипломів!!!

Ось і диплом магістра отримали ви,
Зі здібними студентами попрощалися ми.
Тож поспішайте свою нішу зайняти
І професійними безпекознавцями стати.
Кафедру ФЕБІВ не забувайте,
Якістю знань альма-матер прославляйте!
Звання магістра гордо несіть,
Успішну кар’єру з безпеки творіть!!!


Захист диплома пройшов на «ура»

Дорогі студенти груп ФЕБм-61, ФЕБм-62!

Захист диплома пройшов на «ура»,
Тепер Вам із ВУЗом прощатись пора,
Життя Ваше хай проходить і далі,
В гармонії, щасті та без печалі,
Робота й начальство хай будуть приємними,
Повага і посмішки хай будуть взаємними,
Зарплати ніколи хай вам не бракує,
І шеф хай надбавки Вам щедро дарує,
Усього найкращого ми Вам бажаєм,
Надіємось щиро, що все це – навзаєм!

З повагою, колектив кафедри фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності ТНЕУ


Екскурсія на ТОВ «Микулинецький Бровар»

     Студенти та викладачі кафедри фінансово-економічної безпеки та інтелектуальної власності ТНЕУ ознайомились із специфікою виробничої діяльності одного із найуспішніших підприємств Тернопільської області – ТОВ «Микулинецький Бровар». Екскурсія видалась надзвичайно цікавою та пізнавальною.

(далее…)