Удосконалення юридичної освіти та освіти з прав людини

Кримінальне законодавство зазнає глобальних змін у найближчі місяці, серед майбутніх новел у кримінальному законодавстві планується створення нових 4 кодексів. Новий кримінальний кодекс планується скоротити майже вдвічі, та зробити «маленьким» та суворим. Також планується скорочення кількості категорій покарань з 12 до 3 та надання чіткого визначення злочину у відповідності до кращих міжнародних практик та людиноцентричного підходу.

Викладачі права повинні бути добре ознайомленими із цими змінами, щоб мати змогу адаптувати свої програми та лекції й надавати студентам належні знання.

Координатор проектів ОБСЄ в Україні в межах проекту «Удосконалення юридичної освіти та освіти з прав людини» зібрав разом розробників нового Кримінального кодексу — членів Робочої групи з питань правової реформи — та 22 професори з 16 університетів України. Представником від юридичного факультету ТНЕУ є доцент кафедри кримінального права та процесу, кандидат юридичних наук Мазепа Світлана Олегівна.