Участь у вебінарі «Практика розгляду податкових спорів КАС у складі Верхового Суду» науковців кафедри БПДФР проф. О.Б. Васильчишин та доц. О.Ю Нпіаліді

25 червня  2020 р. у вебінарі «Практика розгляду податкових спорів КАС у складі Верхового суду» взяли участь д.е.н., професор кафедри безпеки, правоохоронної діяльності та фінансових розслідувань ТНЕУ Олександра ВАСИЛЬЧИШИН та доцент Ольга НІПІАЛІДІ.

Організаторами даного наукового заходу були Верховний Суд, Асоціація розвитку суддівського самоврядування та Асоціація правників України.   Головним спікером виступав суддя-спікер судової палати з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів  Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Ігор ОЛЕНДЕР.

Доповідач розглянув питання щодо строків звернення до суду в разі використання досудового врегулювання (адміністративного оскарження) рішень контролюючого органу та застосування пунктів 56.18, 56.19, 56.21 ст. 56 ПК України та ст. 122 КАС України.  Зокрема, звернув увагу на правову позицію судової палати з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів КАС ВС, висловлену в постанові Верховного Суду від 11 жовтня 2019 року у справі № 640/20468/18 (адміністративне провадження № К/9901/16396/19).

Також спікер розповів про правові висновки судової палати з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів КАС ВС у справах про проведення податкових перевірок, зокрема, щодо можливості оскарження податкових повідомлень-рішень, прийнятих за наслідками проведення виїзної перевірки платника податків з підстав протиправності призначення такої, за умови допуску посадових осіб контролюючого органу до проведення перевірки.

Звернув увагу суддя і на практику КАС ВС з розгляду справ щодо зупинення та відмови у реєстрації податкових накладних.

На завершення доповідач відповів на запитання, які надійшли від учасників вебінару.