АНАЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ: НАВИКИ ДЛЯ МАЙБУТНІХ ПРАВООХОРОНЦІВ

29 травня 2020 відбулась підсумкова zoom-зустріч студентів ІІ курсу спеціальності «Правоохоронна діяльність» з професором кафедри безпеки, правоохоронної діяльності та фінансових розслідувань Олександрою ВАСИЛЬЧИШИН.
У ході вивчення дисципліни «Аналітична діяльність» студенти мали завдання дослідити інформацію про обрану посадову особу з доступних джерел інформації використовуючи: пошукову систему google; єдиний державний реєстр декларацій; кабінет електронних сервісів; YouControl; Clarity Project; Opendatabot; Facebook; Іnstagram; Vkursi; Перелік відкритих реєстрів та баз даних України й застосовуючи засвоєні аналітичні методи визначити ознаки скоєння кримінального злочину чи адміністративного правопорушення та сформувати профіль-досьє досліджуваної особи.
Обговорення отриманих студентами аналітичних гіпотез викликало жваву дискусію, зацікавленість й усвідомлення що інформація в руках аналітика є потужним інструментом, який генерує новий інформаційний продукт. Особливістю цього інструменту є те, що в «хороших руках» він швидко допомагає знаходити правильні рішення, а для правоохоронців – визначити особу, котра вчинила злочин чи правопорушення. Зворотнім боком використання такого інструменту є те, що якщо особа чи певне угрупування використовує даний інструмент в недобросовісних намірах, то таким потужним знаряддям можна безпідставно інформаційно знищити людину, організацію чи навіть націю або незаслужено піднести чи то людину чи то групу людей до керівних посад, що призведе до руйнації керованої такими особами системи.
Тому дуже важливим для правоохоронців є перевірка отриманої інформації на достовірність і вміння законно застосовувати отриманий інформаційний аналітичний продукт.
На завершення студенти подякували професору Олександрі ВАСИЛЬЧИШИН за отримані аналітичні навички і спрямування майбутніх правоохоронців на вишкіл професійних завдатків.